Σάββατο, 26 Αυγούστου 2017

Ανεξάρτητη Ταξική Εργατική Συγκέντρωση στα εγκαίνια ΔΕΘ, Σάββατο 9 Σεπτέμβρη, 6μ.μ., στην ΚΑΜΑΡΑ

Ανακοίνωση από τη Συνέλευση Αγώνα 
για την διοργάνωση Ταξικής Εργατικής διαδήλωσης στην ΔΕΘ 

Πραγματοποιήθηκε την Τρίτη 22/8 στην ΕΔΟΘ  Συνέλευση Αγώνα, με συμμετοχή αγωνιστών από πρωτοβάθμια σωματεία, συλλόγους, επιτροπές αγώνα και συλλογικότητες. Η συνέλευση είχε αντικείμενο την διοργάνωση ταξικής, εργατικής συγκέντρωσης και διαδήλωσης το Σάββατο 9 Σεπτέμβρη, ημέρα εγκαινίων της ΔΕΘ. Η παρέμβαση του μαχητικού, ριζοσπαστικού και ανεξάρτητου από την συνδικαλιστική γραφειοκρατεία, εργατικού κινήματος είναι αυτή που εδώ και 25 χρόνια στις ΔΕΘ σηματοδοτεί την δυναμική των αγώνων και την εξέλιξη τους, Από την “απαγορευμένη διαδήλωση” για την ΕΑΣ το 1992, την  δυναμική απάντηση του εκπαιδευτικού κινήματος το 1997 για το νόμο Αρσένη και την ανυπακοή στους πανηγυρισμούς ανάληψης της Ολυμπιάδας του 2004 μέχρι τις μεγάλες αντιμνημονιακές διαδηλώσεις των τελευταίων χρόνων, οι διαδηλώσεις της ΔΕΘ καθορίζονται από το πνεύμα του ανυποχώρητου αγώνα που σπάει τις “κόκκινες ζώνες” της συναίνεσης και της υποταγής.
Με αυτό το κεκτημένο και με την θετική εμπειρία της περσινής διαδήλωσης που λειτούργησε ως πυροδότης της προσπάθειας ταξικής ανασυγκρότησης του κινήματος συζητήθηκε η αναγκαιότητα και για φέτος να συντονιστούν οι πολύμορφοι αγώνες και τα κινήματα της πόλης. Η μεγάλη περσινή διαδήλωση είχε ως συνέχεια την ένταση του κινήματος ενάντια στους πλειστηριασμούς, την σταθερή και μαχητική παρέμβαση για την υπεράσπιση της κυριακάτικης αργίας, την παρέμβαση σε πολλές μάχες (εργατικά ατυχήματα/δολοφονίες, απολύσεις, ιδιωτικοποιήσεις, ανεργία/επισφάλεια κ.α.). Ήταν ένα σημαντικό βήμα στο μονοπάτι προς ένα ανεξάρτητο κέντρο αγώνα που βαδίσαμε και την Πρωτομαγιά και στις πανεργατικές απεργίες και στο οποίο θα συνεχίσουμε.
Αποφασίστηκαν τα εξής:
Καλούμε σε συγκέντρωση το Σάββατο 9/9 στις 6 μ,μ. στην Καμάρα και σε διαδήλωση προς τον χώρο της ΔΕΘ ενάντια στις κυβερνητικές φιέστες που ετοιμάζουν συνέχεια και όξυνση της αντεργατικής επίθεσης, ξεπούλημα των δημόσιων αγαθών, ηλεκτρονικούς πλειστηριασμούς.
Καλούμε σε πανελλαδική Συνέλευση Αγώνα την Κυριακή 10/9 στις 12μ. στην ΕΔΟΘ για συντονισμό των αγώνων του εργατικού και λαϊκού κινήματος
Στηρίζουμε τις αγωνιστικές δράσεις που αποφασίζουν και πραγματοποιούν τις επόμενες μέρες Συντονισμοί, πρωτοβάθμια σωματεία και συλλογικότητες όπως η πανελλαδική κινητοποίηση στις 31/8 στο Υπουργείο Δικαιοσύνης για το ζήτημα των πλειστηριασμών, οι δράσεις των εργαζομένων στο εμπόριο για την μάχη της κυριακάτικης αργίας κ.α.
Καλούμε τα σωματεία και τις συλλογικότητες να οργανώσουν συνελεύσεις και κινητοποιήσεις στους χώρους δουλειάς και τις γειτονιές για την συνδιοργάνωση και τη μαζική συμμετοχή των εργαζόμενων και του λαού στην συγκέντρωση και διαδήλωση της Καμάρας στις 9 Σεπτέμβρη καθώς και για την ανάληψη αγωνιστικών δράσεων παντού.

Τις επόμενες μέρες θα εκδοθεί κάλεσμα-προκήρυξη και αφίσα για την συγκέντρωση-διαδήλωση

-------------------------------------------

Νέες υπογραφές 
στο κάλεσμα της Ανεξάρτητης Ταξικής Εργατικής Συγκέντρωσης στην Καμάρα


1.    Αγαπητός Θανάσης, δάσκαλος, μέλος Δ.Σ. Β΄ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης, περιφερειακός σύμβουλος Κεν. Μακεδονίας
2.    Αδαμόπουλος Νίκος, περιφερειακός σύμβουλος Αττικής
3.    Αδάμου Αντώνης, περιφερειακός σύμβουλος Θεσσαλίας-«Αριστερή Παρέμβαση Θεσσαλίας-ΑΝΤΑΡΣΙΑ για την Ανατροπή»
4.    Αθανασάκη Βάσω, μέλος Δ.Σ. Σωματείου Εργαζομένων Πανεπιστημιακού Γενικού Νοσοκομείο Ηρακλείου (ΠΑΓΝΗ)
5.    Αλβανούδη Ζωή, μέλος Δ.Σ. Β΄ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης
6.    Αλεμίδου Θώμη, εκπαιδευτικός, μέλος Β’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
7.    Αλεφαντή Μελίνα, μέλος της Attack στην ανεργία και την επισφάλεια
8.    Αμπάτης Διονύσης, μέλος Δ.Σ. του Συλλόγου Εργαζομένων στα Φροντιστήρια Καθηγητών, μέλος του Δ.Σ. της ΟΙΕΛΕ
9.    Αντύπας Βαγγέλης, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Ηλεκτρολόγων Μηχανολόγων ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
10.  Αντωνίου Αγγελική, μέλος Γενικού Συμβουλίου της ΟΤΟΕ
11.  Αντωνόπουλος Γιώργος, άνεργος εκπαιδευτικός, μεταπτυχιακός
12.  Αντωνόπουλος Παύλος, καθηγητής, πρόεδρος Ε΄ΕΛΜΕ Αθήνας
13.  Αρβανιτάκη Αγγελική, μέλος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας
14.  Αρλαπάνου Λένα, ΛΑΝΤΖΑ στον Επισιτισμό – Τουρισμό
15.  Αρχοντή Βάνα, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Φιλολογίας, ΕΑΑΚ
16.  Ασαλουμίδης Κώστας, πρόεδρος Συνδικάτου Εργαζομένων στην Ενέργεια-Σ.Ε.ΕΝ. «Εργατική Αλληλεγγύη»
17.  Ασπράγκαθος Αβραάμ, μέλος Δ.Σ. της Εργατικής Λέσχης Κοζάνης
18.  Βασιλειάδης Δημήτρης, ελεύθερος επαγγελματίας, Λαϊκή Συνέλευση Δυτικών Συνοικιών
19.  Βασιλειάδου Δέσποινα, δασκάλα, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε.  Υπαίθρου Θεσσαλονίκης
20.  Βασιλείου Λάζαρος, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Ηλεκ-Μηχ ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
21.  Βλαχομήτρος Δημήτρης, συνταξιούχος, δημοτικός σύμβουλος Θέρμης
22.  Βουρτσάκη Βάνα, πρόεδρος Γ'  Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης
23.  Βραδής Στέλιος, μηχανικός, μέλος της Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ
24.  Γαζάκης Αντώνης, εκπαιδευτικός, πρόεδρος ΔΣ Σχολείου Αλληλεγγύης “Οδυσσέας”
25.  Γαλατάς Ζώης,  γραμματέας Συλλόγου Εργαζομένων ΟΤΑ Ιωαννίνων
26.  Γεωργάκη-Κόλλια Ειρήνη, Δίκτυο Ανέργων και Επισφαλώς Εργαζομένων Θεσσαλονίκης
27.  Γεωργιάδης Γιώργος, μέλος Πανελλήνιου Συνδέσμου Υπαλλήλων Αμίσθων Υποθηκοφυλακείων και Κτηματολογικών Γραφείων, Σέρρες
28.  Γιαϊτζής Μιχάλης, αυτοκινητιστής, μέλος Σωματείου Οδηγών «Ερμής»
29.  Γκινούδης Αλέξης, μέλος του Συλλόγου Φοιτητών Αρχιτεκτονικής ΑΠΘ
30.  Γκόβας Δημήτρης, βιβλιοϋπάλληλος, μέλος Συλλόγου Υπαλλήλων Βιβλίου-Χάρτου Αττικής
31.  Γκολόη Γερακίνα, εκπαιδευτικός μουσικής, Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Χαλκιδικής «Αριστοτέλης», αντιπρόσωπος στη Γεν. Συνέλευση της ΔΟΕ
32.  Γκότσης Στάθης, εργαζόμενος Υπ. Πολιτισμού, μέλος ΕΕ ΑΔΕΔΥ
33.  Γραβάνης Γρηγόρης, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Κινητικά Αναπήρων Ν. Σερρών
34.  Γραβάνη Κατερινα, μέλος της Επιτροπής Αλληλεγγύης Σερρών για τους Πρόσφυγες
35.  Γρηγοριάδου Ισμήνη, πρόεδρος του Συλλόγου Τοπογράφων Χαλκιδικής
36.  Δημητριάδης Βλάσης, μέλος ΔΣ του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας
37.  Δημητρόπουλος Γιάννης, μέλος του Συλλόγου Φοιτητών Μεταλλειολόγων – Μεταλλουργών ΕΜΠ
38.  Διαμαντής Δημήτρης, Αttack Βέροιας
39.  Δομούζη Σταυρούλα, γραμματέας Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτ. Εκπαίδευσης «Κ. Βάρναλης» (Δυτ. Αττικής)
40.  Δώδου Λήδα, Δίκτυο Ανέργων και Επισφαλώς Εργαζομένων Θεσσαλονίκης
41.  Ζαγανίδης Χρήστος, πρόεδρος Ε’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης, μέλος Γεν. Συμβουλίου ΑΔΕΔΥ
42.  Ζαμπουλάκης Νίκος, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Ηρακλείου «Δ. ΘΕΟΤΟΚΟΠΟΥΛΟΣ»,  αντιπρόεδρος Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ Ηρακλείου
43.  Ζαχαρόπουλος Αχιλλέας, σπουδαστής ΕΠΑΣ Νεμέας
44.  Ζουμπουρλής Γιώργος, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών Μακεδονίας
45.  Ζυμάρα Νεφέλη, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Χημικού ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
46.  Ηλιάδης Δήμος, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Φοιτητών Ηλεκ-Μηχ. ΑΠΘ
47.  Ηλίας Νίκος, μέλος του Δ.Σ. Σωματείου Μετάλλου Ιωαννίνων, μέλος της Γενικής Συνέλευσης αντιπροσώπων του Εργατικού Κέντρου Ιωαννίνων
48.  Θεολόγου Σταύρος, νοσηλευτής, αν. μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκ. «Ευαγγελισμός»
49.  Θωμάς Κυριάκος, πρ. μέλος Δ.Σ. Εργατικού Κέντρου Κεφαλονιάς-Ιθάκης, μέλος Δ.Σ. Σωματείου Οικοδόμων Αργοστολίου
50.  Θώμου Ιωάννα, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Ιστορικού Αρχαιολογικού ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
51.  Ιακωβάκης Αχιλλέας, μέλος της Ένωσης Ελλήνων Χημικών
52.  Ιωαννίδου Γιώτα, μέλος ΔΣ Ε’ ΕΛΜΕ Αν. Αττικής
53.  Καδής Δημήτρης, αγρότης, Σέρρες
54.  Καλημερίδης Γιώργος, δάσκαλος, πρόεδρος Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Σύρου-Τήνου-Μυκόνου
55.  Καλογρηάς Μένιος, νοσηλευτής, μέλος Γ.Σ. ΕΔΟΘ/ΝΤ ΑΔΕΔΥ Θεσσαλονίκης
56.  Καλουδάς Χρήστος, φοιτητής Ηλεκτρ-Μηχ. ΑΠΘ, μέλος ΕΑΑΚ
57.  Καλούσης Ακρίτας, δάσκαλος, γεν. γραμματέας Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Νίκαιας
58.  Καμηλάκης Μανόλης, μέλος της Κεντρικής Διοίκησης Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Επισιτισμού Τουρισμού Ξενοδοχείων Αττικής και του Δ.Σ.  Ένωσης Υπαλλήλων Ξενοδοχείου Χίλτον
59.  Καμινιώτης Παναγιώτης, γεωπόνος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εργαζομένων ΟΤΑ Α΄ Καρδίτσας
60.  Καπακτσής Αλέξανδρος, μέλος Δ.Σ.  Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Υπαίθρου Θεσ/νίκης
61.  Καπακτσής Δημήτρης, μέλος Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Υπαίθρου Θεσ/νίκης, αντιπρόσωπος στη Γ.Σ. ΔΟΕ
62.  Καπέτης Δημήτρης, φιλόλογος, μέλος Δ.Σ. της Γ’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
63.  Καπλανίδου Χρύσα, ταμίας ΕΛΜΕ Χαλκιδικής
64.  Καραβιάκος Παναγιώτης, μέλος Δ.Σ. του Συνδικάτου Εργαζομένων στην Ενέργεια- Σ.Ε.ΕΝ «Εργατική Αλληλεγγύη»
65.  Καραγιάννης Μηνάς, αγροτικός γιατρός στο Κέντρο Υγείας Γυθείου
66.  Καραγιαννίδης Λάζαρος, αντιπρόεδρος Σωματείου Υπαλλήλων Βιβλίου-Χάρτου Ν. Θεσσαλονίκης
67.  Καραγκούνη Βάσω, μέλος Δ.Σ. Ε' Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης
68.  Καρακώστα Θεόκλεια, ραπτεργάτρια-ελαστικά εργαζόμενη
69.  Καραμήτρου Χρύσα, μέλος Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτ. Εκπαίδευσης “Περικλής”
70.  Καραμήτρου Χρύσα, μέλος Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτ. Εκπαίδευσης «Περικλής»
71.  Καραμπατζάκης Ηλίας, αγρότης, μέλος Αγροτικού Συνεταιρισμού Αχλαδοχωρίου Πέλλας
72.  Καρανίκου Φωτεινή, μέλος Δ.Σ. του Συνδικάτου Εργαζομένων στην Ενέργεια- Σ.Ε.ΕΝ «Εργατική Αλληλεγγύη»
73.  Καρπουτσής Μιχάλης, μέλος Δ.Σ. Σωματείου Εργαζομένων ΔΕΥΑ Σερρών
74.  Καρυώτης Δημήτρης, εκπαιδευτικός, μέλος ΔΣ ΟΛΜΕ
75.  Κάτσαρης Παναγιώτης, πρόεδρος του Συλλόγου Εργαζομένων Ελληνικού Γεωργικού Οργανισμού «Δήμητρα»
76.  Κατσαρού Ιωάννα, πρόεδρος Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Λαγκαδά Θεσ/νίκης
77.  Κατσέλας Βασίλης, μέλος Δ.Σ. της Εργατικής Λέσχης Κοζάνης
78.  Κατσίμπα Γιάνα, μέλος της Επιτροπής Αγώνα Θεσσαλονίκης ενάντια στην εξόρυξη χρυσού, και της Κίνησης Πολιτών Χορτιάτη
79.  Κατσίμπα Δάφνη, πρόεδρος της Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών Θεσσαλονίκης
80.  Κηπουρός Γιάννης, μέλος Συλλόγου Εργαζομένων Ο.Τ.Α. & Δημοτικών Επιχειρήσεων Ν. Θεσσαλονίκης
81.  Κλάδης Διονύσης, μέλος Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
82.  Κλεισιάρης Ζήσης, δικηγόρος, πρ. μέλος Δ.Σ. του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης
83.  Κλωνιζάκης Μάρκος, πρόεδρος του ΣΕΙΙΝΑΠ (Σύλλογος Εργαζομένων Ιατρών Ιδιωτικών Νοσηλευτηρίων Αθήνας-Πειραιά
84.  Κόγιας Μιχάλης, του μέλος Δικτύου Ανέργων και Επισφαλώς Εργαζομένων
85.  Κοκκίνου Μαίρη, νηπιαγωγός, μέλος του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Αργολίδας
86.  Κόλλια Γωγώ, μέλος της ΛΑΝΤΖΑ-Αγωνιστική Εργατική Συσπείρωση στον επισιτισμό-τουρισμό
87.  Κολωνιώτου Αναστασία, μέλος του Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Αργολίδας, αντιπρόσωπος στη Γ.Σ. της ΔΟΕ
88.  Κονδύλη – Σαρίκα Φοίβη, μέλος του Δικτύου Ανέργων και Επισφαλώς Εργαζομένων
89.  Κονδυλίδης Γιάννης, μέλος ΔΣ του Συνδικάτου Εργαζομένων στην Ενέργεια- Σ.Ε.ΕΝ «Εργατική Αλληλεγγύη»
90.  Κοντελές Δημήτρης, εκπαιδευτικός, αιρετός ΠΥΣΔΕ Λάρισας
91.  Κοντομάρης Σπύρος, μέλος Δ.Σ. Ένωσης Εργαζομένων ΕΠΑ Αττικής
92.  Κορδίλας Ξενοφών, μέλος Δ.Σ. Γ' Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης
93.  Κορκοντζέλου Χριστίνα, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Ιστορικού Αρχαιολογικού ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
94.  Κοσμοπούλου Όλγα, γιατρός, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Νίκαιας
95.  Κοσμοπούλου Φωτεινή, μέλος του Δ.Σ. Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Λάρισας «Κ. Κούμας»
96.  Κοτίνης Χρήστος, γ. γραμματέας Β'  Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης
97.  Κούτσου Πέννυ, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Φιλολογίας ΑΠΘ
98.  Κρεασίδης Γιώργος, μέλος Δ.Σ. Α’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης, μέλος Γεν. Συμβουλίου ΑΔΕΔΥ
99.  Κωστοπούλου Βάσω, ΕΕΔΙΠ στο ΑΠΘ
100.             Λαζαρίδου Μαρία, μεταπτυχιακή φοιτήτρια, μέλος Δικτύου Ανέργων και Επισφαλώς εργαζομένων Θεσσαλονίκης
101.             Λαθήρας Γιάννης, χημικός, πρόεδρος Γ’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
102.             Λακκοβικιώτης Βαγγέλης, μέλος του Συλλόγου Φοιτητών Χημείας ΑΠΘ
103.            Λιάβας Αθανάσιος, μηχανικός μεταλλειολόγος, Σέρρες
104.            Λιντσούλης Παναγιώτης, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Ιατρικών Επισκεπτών Θεσσαλίας
105.            Λιόντος Βασίλης, πρόεδρος ΕΛΜΕ Χανίων
106.            Λιτητάρης Αντώνης, Λάντζα-Αγωνιστική Εργατική Συσπείρωση στον επισιτισμό-τουρισμό
107.            Λογοθέτης Νίκος, εργαζόμενος ΒΙΟΜΕ
108.            Λούβρου Σοφιάννα, μέλος ΔΣ του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
109.            Μαγαλιού Μάτα, μέλος Δ.Σ. ΣΤ' Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης
110.            Μακρόγλου Βίβιαν, άνεργη, Λαϊκή Συνέλευση Δυτικών Συνοικιών
111.            Μακρυγιάννης Στέφανος, δάσκαλος, πρόεδρος Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Ροδόπης
112.            Μανίκας Σταύρος, εργαζόμενος ΕΘΕΛ, μέλος Δ.Σ. ΕΚΑ
113.            Μανωλάκου Φωτεινή, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εργαζομένων Νοσοκομείου Μολάων
114.            Μανωλόπουλος Γιάννης, μέλος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
115.            Μαρκάκος Αναστάσιος, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Ιατρικής ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
116.            Μαρκάκος Γιώργος, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Ηλεκ-Μηχ. ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
117.            Μαρκέτος Σπύρος, ιστορικός, καθηγητής στο τμήμα Πολιτικών Επιστημών Α.Π.Θ.
118.            Μασούρας Χάρης, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Πολ.-Μηχ. ΑΠΘ
119.            Μασούρας Χρήστος, μέλος του Σωματείου Συνταξιούχων Θεσ/νίκης «Η ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ»
120.            Ματζίκος Παναγιώτης, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Ηλεκ-Μηχ. ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
121.            Μητώνας Γιώργος, εργαζόμενος στην ΕΥΑΘ-συνδικαλιστής
122.            Μιλτσακάκης Μιχάλης, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτ. Εκπαίδευσης «Ρόζα Ιμβριώτη»
123.            Μούστος Αλέξης, φοιτήτης Χημ. Μηχανικών ΑΠΘ, μέλος ΕΑΑΚ
124.            Μούστος Φώτης, πρόεδρος Συλλόγου Φαρμακοϋπ/λων Καρδίτσας
125.            Μπαζιργιάννης Βασίλης, μέλος Συλλόγου Μεταπτυχιακών ΠΤΔΕ ΑΠΘ
126.            Μπακάλη Χριστίνα, μέλος της Attack στην ανεργία και την επισφάλεια
127.            Μπακόλας Δημήτρης, μέλος του Δ.Σ. Σωματείου Γεωπόνων Ιδιωτικών Υπαλλήλων (παράρτημα Ιωαννίνων)
128.            Μπάρκα Ρόζα, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Πολ-Μηχ ΑΠΘ, ΕΑΑΚ,
129.            Μπαχτή Άννα, εκπαιδευτικός, μέλος Ε’ ΕΛΜΕ Ανατ. Αττικής, πρώην μέλος Δ.Σ. ΟΛΜΕ
130.            Μπέτης Γιώργος, πρώην μέλος Κεντρικής Διοίκησης του Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Επισιτισμού Τουρισμού Ξενοδοχείων Αττικής
131.            Μπινιώρης Νίκος, δημοτικός υπάλληλος, μέλος του Γεν. Συμβουλίου της ΠΟΕ-ΟΤΑ
132.            Μπουντουρίδης Γιώργος, ιδιωτικός υπάλληλος, Σέρρες
133.            Μπούντρη Σοφία, μέλος Συλλόγου Σπουδαστών Αρχιτεκτονικής ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
134.            Μπουρδομπούρα Γεωργία, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε Έδεσσας, μέλος Γ.Σ. του Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ Πέλλας
135.            Μπουτούλη Εύη, μέλος Δ.Ε. Συλλόγου Αδιορίστων Εκπαιδευτικών Θεσσαλονίκης
136.            Μπρόβα Ελένη, μέλος ΔΣ του Συνδικάτου Εργαζομένων στην Ενέργεια- Σ.Ε.ΕΝ «Εργατική Αλληλεγγύη»
137.            Νάνος Βαγγέλης, πρόεδρος Σωματείου Γεωπόνων Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηπείρου, μέλος του Δ.Σ. Εργατικού Κέντρου Πρέβεζας, μέλος του Δ.Σ. της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Γεωπόνων (ΠΟΣΓ)
138.            Νιάκα Φωτεινή, μέλος ΔΣ του Συνδικάτου Εργαζομένων στην Ενέργεια- Σ.Ε.ΕΝ «Εργατική Αλληλεγγύη»
139.            Νικητόπουλος Στέλιος, δημοσιογράφος
140.            Νικολοπούλου Κωνσταντίνα, Λάντζα-Αγωνιστική Εργατική Συσπείρωση στον επισιτισμό-τουρισμό
141.            Νικολούδης Δημήτρης, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Λαγκαδά Θεσ/νίκης
142.            Ξεφτέρης Χρήστος, μέλος του Δ.Σ. του Σωματείου Μετάλλου Βορείου Ελλάδος
143.            Ξιφαρά Μαρία, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εργαζομένων Εθνικής Τράπεζας
144.            Ξοπλίδης Παναγιώτης, γραμματέας Σωματείου Υπαλλήλων Βιβλίου-Χάρτου Ν. Θεσσαλονίκης
145.            Παντελίδης Ντίνος, αντιπρόεδρος ΣΤ' Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης, μέλος Γεν. Συμβουλίου ΕΔΟΘ/Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ
146.            Παπαδόπουλος Δημήτρης, καθηγητής, αντιπρόεδρος ΕΛΜΕ Λάρισας
147.            Παπαδόπουλος Θάνος, μέλος του Σωματείο Μισθωτών Τεχνικών
148.            Παπαδοπούλου Ελισάβετ, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Μολάων Λακωνίας «Γ. Ρίτσος»
149.            Παπαδοπούλου Μαρία, νηπιαγωγός, μέλος Η’ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης
150.            Παπαθανασίου Αργύρης, δάσκαλος, μέλος του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε.
151.            Παπανικολάου Πάνος, γιατρός, γραμματέας της ΟΕΝΓΕ
152.            Παπαχρόνης Δημήτρης, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Αρκαδίας
153.            Παράσχος Παναγιώτης, μέλος ΔΣ Πανελλήνιου Συλλόγου διπλωματούχων Χημικών Μηχανικών
154.            Παυλής Στρατής, πρόεδρος της Ένωσης Γιατρών ΕΣΥ Λέσβου
155.            Περιβολάρη Μάγδα, μέλος Δικτύου Ανέργων και Επισφαλώς Εργαζόμενων Θεσσαλονίκης
156.            Πολίτης Στάθης, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Φυσικού
157.            Πράσσος Στέφανος, συνταξιούχος, πρ. πρόεδρος του Συνδικάτου Εργαζομένων στην Ενέργεια- Σ.Ε.ΕΝ «Εργατική Αλληλεγγύη»
158.            Πρωτογεράκη Κατερίνα, μέλος του Σωματείου Φαρμακευτικών, Ιατροτεχνολογικών και Συναφών Επαγγελμάτων
159.            Ράλλης Κωνσταντίνος, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Ηλεκ-Μηχ ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
160.            Ρεμπάπης Παναγιώτης, μέλος Δ.Σ ΕΛΜΕ Λάρισας, αναπλ/κός αιρετός ΠΥΣΔΕ Λάρισας
161.            Ρέππα Ντίνα, δασκάλα, πρόεδρος Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Αθήνας «Αριστοτέλης»
162.            Ρηγόπουλος Γιώργος, μέλος Σωματείου Συνταξιούχων «Η Συσπείρωση», Κίνηση Πολιτών Χορτιάτη
163.            Ρηγόπουλος Κώστας, Δίκτυο Ανέργων και Επισφαλώς Εργαζομένων Θεσσαλονίκης
164.            Ρηγόπουλος Φραγκίσκος, μέλος Επιτροπής Αγώνα ενάντια στην Εξόρυξη Χρυσού Πολυγύρου
165.            Ρίζος Μιχάλης, γιατρός, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου ΑΤΤΙΚΟΝ
166.            Ρίζου Ντορέτα, μέλος του Γενικού Συμβουλίου της ΑΔΕΔΥ, αντιπρόεδρος Σωματείου Διοικητικού Προσωπικού Πανεπιστημίου Ιωαννίνων
167.            Ρίζου Φένια, μέλος της ΛΑΝΤΖΑ στον Επισιτισμό – Τουρισμό
168.            Ροζάνα Υρώ, μέλος Συλλόγου Σπουδαστών Αρχιτεκτονικής ΑΠΘ, ΕΑΑΚ
169.            Σαββανάκη Βάσω, μέλος του Σωματείου Φαρμακευτικών, Ιατροτεχνολογικών και Συναφών Επαγγελμάτων
170.            Σακαλής Νίκος, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Φοιτητών Φαρμακευτικής ΑΠΘ
171.            Σαμαρά Κατερίνα, μέλος Συλλόγου Σπουδαστών Αρχιτεκτονικής, ΕΑΑΚ
172.            Σαραϊδάρη Πόπη, μέλος Δ.Σ. Ε’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης, μέλος Γ.Σ. ΕΔΟΘ/Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ Θεσσαλονίκης
173.            Σιδηρόπουλος Χρήστος, ηλεκτρολόγος, Λαϊκή Συνέλευση Δυτικών Συνοικιών
174.            Σιμηνού Ευαγγελία, νηπιαγωγός, ταμίας Συλλόγου Εκπαιδευτικών Π.Ε. Λαγκαδά Θεσ/νίκης
175.            Σιούτης Σπύρος, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Περιφερειακής Ενότητας Πρέβεζας περιφέρειας Ηπείρου, μέλος της Ε.Ε του Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ Πρέβεζας
176.            Σιτέλας Κώστας, μέλος ΔΣ Σωματείου Εργαζομένων ΕΛΒΟ
177.            Σκλήρης Κώστας, μέλος του Συλλόγου Γεωπονικού Παν/μίου Αθήνας
178.            Σκοπέτου Νίκη, γραμματέας ΔΣ Συλλόγου Φοιτητών Ηλεκ-Μηχ. ΑΠΘ
179.            Σκουνάκη Αρετή, δικηγόρος, πρ. μέλος Δ.Σ. του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης
180.            Σμήλιος Ηλίας, δάσκαλος, πρόεδρος Ζ’ Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης, δημοτικός σύμβουλος Αμπελοκήπων-Μενεμένης
181.            Σπανούδης Δημήτρης, ταμίας Γ’ ΕΛΜΕ Θεσσαλονίκης
182.            Στάγκος Κωνσταντίνος, οργανωτικός γραμματέας Σωματείου Συνταξιούχων Ν. Θεσσαλονίκης «Η Συσπείρωση»
183.            Σταυροπούλου Άννα-Μάγια, νηπιαγωγός,  μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. ''Ο Περικλής'' 
184.            Στεφανίδου Σοφία, εκπαιδευτικός, μέλος Γεν. Συμβουλίου ΕΔΟΘ/Ν.Τ. ΑΔΕΔΥ Θεσσαλονίκης
185.            Στεφούδης Μόρφης, συνταξιούχος δημοτικός υπάλληλος, μέλος Δ.Σ. Σωματείου Συνταξιούχων Ν. Θεσσαλονίκης «Η Συσπείρωση»
186.            Τάκη Βούλα, συνταξιούχος εκπαιδευτικός, Χώρος Αλληλεγγύης Γυναικών
187.            Ταλαχούπης Νίκος, εργαζόμενος στην «Κοινωφελή»-8μηνα Δήμου Κιλελέρ Λάρισας, μέλος Δ.Σ. Συνδικάτου Οικοδόμων Λάρισας
188.            Τζαμαδάνης Γιώργος, πρ. μέλος Δ.Σ. Δικηγορικού Συλλόγου Θεσ/νίκης, ποιητής
189.            Τζαμουράνης Δημήτρης, πρόεδρος του Σωματείου Μισθωτών Τεχνικών
190.            Τζέρπος Νίκος, μέλος Δ.Σ. της ΕΛΜΕ Θεσπρωτίας
191.            Τζιουβάρα Ολύβια, μέλος της Attack στην ανεργία και την επισφάλεια (Αθήνα)
192.            Τζωάννου Αγγελική, μέλος Σωματείου Συνταξιούχων Ν. Θεσσαλονίκης «Η Συσπείρωση»
193.            Τουλγαρίδης Κώστας, εκπαιδευτικός, μέλος Εκτελεστικής Επιτροπής της ΑΔΕΔΥ
194.            Τουπλικιώτης Χρήστος, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Παν/μίου Μακεδονίας, ΕΑΑΚ
195.            Τρούλη Αντιγόνη, μέλος Δ.Σ. ΕΛΜΕ Ηρακλείου
196.            Τρώντσιου Λίτσα, μέλος Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Θεσ/νίκης Υπαίθρου Θεσσαλονίκης, αντιπρόσωπος στη ΓΣ της ΔΟΕ
197.            Τσαγκαράτου Αιμιλία, εκπαιδευτικός, πρώην μέλος Δ.Σ. της  ΔΟΕ
198.            Τσελεπίδης Σάββας, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Θεσσαλονίκης
199.            Τσιαμούρα Ιωάννα, φοιτήτρια Αρχιτεκτονικής ΑΠΘ, μέλος ΕΑΑΚ
200.            Τσιάνου Μαριάννα, μέλος της Attack στην ανεργία και την επισφάλεια Βέροιας
201.            Τσιράκης Βασίλης, μέλος Δ.Σ. του Συλλόγου Εργαζομένων στα Φροντιστήρια Ιδιωτικών Εκπ/κών Θεσ/νίκης, συγγραφέας
202.            Τσολάκης Νίκος, φοιτητής Ηλεκτρ-Μηχ. ΑΠΘ, μέλος ΕΑΑΚ
203.            Τσολακίδης Ηλίας, δάσκαλος, μέλος Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Κορινθίας, αντιπρόσωπος στη Γενική Συνέλευση της ΔΟΕ
204.            Φανερωμένος Περικλής, μέλος Συλλόγου Φοιτητών Ιατρικής ΑΠΘ, ΚΑΡΦΙ-ΕΑΑΚ
205.            Φιλιππιδάκη Δέσποινα, μέλος Δ.Σ. Σωματείου Εργαζομένων ΕΕΣ
206.            Φουντουλάκης Βαρθολομαίος, εκπαιδευτικός, μέλος του ΔΣ της Α’ ΕΛΜΕ Μεσσηνίας
207.            Χαντζή Μαρία, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Εργαζομένων στα Φροντιστήρια Ιδιωτικών Εκπ/κών Θεσ/νίκης
208.            Χαριστού Μάρη, φοιτήτρια Χημικού ΑΠΘ, μέλος ΕΑΑΚ
209.            Χαρχαρίδη Βίκυ, μέλος Συλλόγου Σπουδαστών Αρχιτεκτονικής, ΕΑΑΚ
210.            Χειμωνίδης Θόδωρος, μέλος Συλλόγου Εργαζομένων Ο.Τ.Α. & Δημοτικών Επιχειρήσεων Ν. Θεσσαλονίκης
211.            Χεκίμογλου Άκης, μέλος Γενικής Συνέλευσης αντιπροσώπων Εργατικού Κέντρου Θεσπρωτίας
212.            Χεκίμογλου Νώντας, σπουδαστής Δομικών Έργων ΤΕΙ Θεσ/νίκης,  μέλος ΕΑΑΚ
213.            Χοτζόγλου Αλέξαντρος, μέλος Δ.Σ. Συλλόγου Υποψηφίων Διδακτόρων ΕΜΠ
214.            Χρήστου Δήμητρα, μέλος Σωματείου Φαρμακευτικών, Ιατροτεχνολογικών και Συναφών Επαγγελμάτων
215.            Χριστοφόρου Νίκος, δάσκαλος, γραμματέας Συλλόγου Εκπ/κών Π.Ε. Λαγκαδά, αιρετός ΠΥΣΠΕ Δυτικής Θεσ/νίκης

216.            Χτενάς Κώστας, μέλος Γεν. Συμβουλίου Συνδικάτου Οικοδόμων Λάρισας